Aplikator wieloigłowy. Dlaczego warto go stosować?

aplikator wielogiłowy

Aplikator wieloigłowy LYAPKO. Informacje ogólne. 

Aplikator wieloigłowy to narzędzie przeznaczone do szerokiego stosowania w terapii kompleksowej oraz profilaktyce różnych schorzeń a także stanów patologicznych.

Wykorzystywany w gabinecie fizjoterapeuty równie dobrze sprawdzi się w warunkach domowych. Z aplikatora wieloigłowego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Specjalne ułożenie igieł wykonanych z różnych metali oraz metalicznych powłok w tym miedzi, cynku, żelaza, niklu oraz srebra wpływa w pozytywny sposób na organizm człowieka.

Wyróżniamy trzy rodzaje aplikatora wieloigłowego: 

Mały aplikator wieloigłowy. Przeznaczony głównie do pracy z trudno dostępnymi miejscami o małej powierzchni np.: obszar twarzoczaszki. Mały aplikator wieloigłowy idealnie sprawdzi się w pracy z mięśniem żwaczem lub mięśniem skroniowym.

Średni aplikator wieloigłowy. Można go nazwać „uniwersalnym”. Nadający się do pracy z większymi jak i mniejszymi powierzchniami. Należy pamiętać że ten aplikator posiada więcej igieł co będzie przekładać się na większą stymulację danego obszaru ciała.

Duży aplikator wieloigłowy. Przeznaczony do pracy z dużymi powierzchniami ciała np.: mięśnie ud, plecy a także do pracy z osobami posiadającymi dużą masę mięśniową.

W przypadku jakich dysfunkcji warto korzystać z aplikatora wieloigłowego?

Korzyści wynikających ze stosowania aplikatora jest naprawdę dużo. Jego szerokie spektrum działania znajduje coraz to szersze uznanie. Trzeba przyznać że aplikatory zyskują na uznaniu między innymi dzięki firmie BLACKROLL ponieważ LYAPKO (poza gronem fizjoterapeutów jest mniej znana).

Aplikator warto zastosować w konkretnych przypadkach:

  • Jeśli czujesz ból głowy, ból kręgosłupa, stawów oraz mięśni warto zastosować aplikator. Przyczyny się on do wyrównania napięć mięśniowych oraz likwidacji różnego rodzaju bólu.
  • Chcesz przyśpieszyć procesy regeneracyjne np.: po urazach lub po ciężkich treningach.
  • Potrzebujesz normalizacji pracy narządów wewnętrznych.
  • Chciałbyś/byś poprawić przemianę materii.
  • Zależy Ci na ogólnej poprawie zdrowia oraz kondycji fizycznej.

Jaki jest mechanizm działania aplikatora wieloigłowego LYAPKO?

Wyróżniamy trzy podstawowe mechanizmy działania aplikatora wieloigłowego:

  • Działanie odruchowo-mechaniczne. Będzie polegać na nakłuwaniu aplikatorem danego obszaru ciała wielokrotnie. Oczywiście wielokrotne nakłuwanie aplikatorem jednego miejsca będzie stanowić mikromasaż skóry oraz położonych pod nią tkanek. W odpowiedzi na tą formę działania można zaobserwować reakcję miejscową, odcinkową oraz ogólną.
  • Działanie galwaniczno- elektryczne. Trzeba pamiętać że nasz organizm składa się między innymi z wielu elektrolitów zawierających kationy oraz aniony. Działanie galwaniczno-elektryczne jest regulowane przez organizm i w dużym stopni zależy od stopnia nasycenia tkanek elektrolitem. Zetknięcie aplikatora ze skórą powoduje powstanie błonek tlenowych co w efekcie prowadzi do pojawienia się efektu galwanizacji.
  • Ostani rodzaj działania aplikatora. Działanie humoralne. Przejawia się w mikrojonoforezie metali. Miedź, cynk, nikiel, żelazo oraz srebro znajduje się na igłach aplikatora. Trzeba pamiętać że te wszystkie mikroelementy odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu różnych narządów wewnętrznych oraz systemów.

Korzyści wynikające ze stosowania aplikatora wieloigłowego. 

Trzeba pamiętać że stosowanie aplikatora wieloigłowego przede wszystkim reguluje napięcie mięśni, poprawia również krążenie krwi. reguluje pracę narządów wewnętrznych. Dodatkowo działa przeciwbólowo. Reakcja na aplikator wieloigłowy jest osobniczo różna. W zależności od stopnia dysfunkcji pacjenci odczuwają nieprzyjemne kłucie, ciepło, szczypanie. Z czasem te wszystkie odczucia przekształcają się w czucie przyjemnego ciepła oraz zrelaksowania.

Pozytywne efekty stosowania aplikatora wieloigłowego widać również w przypadku innych dolegliwości oraz stanów organizmu. Stosowanie aplikatora wieloigłowego może regulować sen a także apetyt. Działa w pozytywny sposób na spastyczność mięśni oraz rozstępy. Śmiało może być stosowany po przebytych urazach takich jak złamania a także w takich przypadkach jak alergie, zapalenie stawów kończyn górnych i dolnych oraz wiele innych.

Umów swoją wizytę fizjoterapeutyczną. Napisz do mnie już dziś!