Batony proteinowe GO ON Protein Sante. Czy warto?

 

Batony proteinowe GO ON Sante. Czy naprawdę warto? 

Pewnie już widziałeś/łaś reklamę batonów proteinowych GO ON Protein od Sante w telewizji. Batony reklamowane są jako smaczna ale przede wszystkim zdrowa przekąska dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców. Producent w swojej reklamie pokazuje że warto skorzystać z jego produktu niezależnie od wykonywanej dyscypliny sportowej. 

„Smaczna porcja białka” bo takie bez wątpienia producent chce wzbudzić w nas skojarzenia. Już sam baton kojarzy nam się z czymś smacznym, słodkim ale przede wszystkim szybkim do zjedzenia. „Nic prostszego! Zjem proteinowy baton i po sprawie”. Oczywiście to tak nie działa… Batony proteinowe należy traktować (jak sam producent sugeruje) jako zdrową przekąskę. Nic nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. Pamiętaj że zdrowa, indywidualnie dobrana dieta to fundament. Batonik to jedynie dodatek.

Chcesz dowiedzieć się jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza? Skorzystaj z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI. 

Średnia cena jednego batonika to koszt około 3,00zł. Na tle innych batonów proteinowych to naprawdę mało. Oczywiście pojawia sie pytanie dlaczego? Przecież firma SANTE to firma prawie wszystkim znana. Myślę że przede wszystkim chodzi tutaj o gramaturę (50g) oraz o skład o którym napiszę za chwilę. Dodatkowo SANTE to nie firma stricte suplementacyjna a sprzedająca zdrową żywność.

Do wyboru 6 smaków GO ON Protein Sante. 

Niewatpliwie dużym plusem jest różnorodność smaków. Producent oferuje 6 smaków swoich batonów proteinowych. To dobrze że nie jesteś skazany na jeden smak. Patrząc na tabele kaloryczne wartości batonów w zależności od smaku prawie wcale się nie różnią.

Jeśli chodzi o sam smak batonów to są one smaczne. Smaczne na tle innych batonów białkowych. Jeśli wczesniej nie jadłeś/łaś żadnego batonika proteinowego nie spodziewaj się smaku marsa czy snickersa. To zupełnie inna liga. Tutaj priorytetem jest BIAŁKO i jak najlepszy skład. W batonach proteinowych chodzi o „zdrowie”. 

 

Białko WPC 80 i inulina w batoniku GO ON Protein. 

Pewnie zastanawiasz się czym jest białko WPC 80. Białko WPC 80 to nic innego jak popularne i wszystkim znane białko serwatkowe. Białko serwatkowe znajdziesz w popularnaych odzywkach białkowych. To idealna forma uzupełniania białka w diecie. Reasumując nic nowego i odkrywczego. Ale producent wyraźnie o tym informuje. Takie rozwiązanie znajdziesz w innych batonach proteinowych.

Inulina to prebiotyk. Główne działanie inuliny to dbałość o nasza mikfoflorę. Przyjmuje sie że inulina pomaga również zmniejszyć apetyt. Zawartość inuliny w produkcie nie jest wysoka. SANTE mówi też że spożywanie GO ON Protein wpływa w pozytywny sposób na perystaltykę jelit.

GO ON Protein to nie tylko białko.

Musisz pamiętać że baton proteinowy GO ON od Sante to nie tylko białko. Na rynku spotkasz wiele batonów STRICTE proteinowych gdzie węglowodany oraz tłuszcze są maksymalnie zredukowane. W przypadku batona od Sante sytuacja wygląda troszeczkę inaczej. W 100g produktu poza białkiem znajdziesz 43g węglowodanów w tym 33g stanowią cukry. Jeśli chodzi o tłuszcz to jego zawartość to 20g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 10g. Sama wartość energetyczna wynosi 446 kcal w 100g czyli dwóch batonikach. 

Źródło: https://www.sante.pl/sklep/Baton-proteinowy-20-GO-ON-zurawinowy-50g

Myślę że między innymi przez to cena batonika jest tak atrakcyjna. Dodatkowo jest to przekąska dla „ludu”. Sprzedaje go firma która nie zajmuje się stricte sprzedażą suplementów a po samego batonika nie musimy wybierać się do sklepu z odzywkami. GO ON Protein Sante kupimy w prawie każdym sklepie spożywczym.

Skład GO ON Protein od Sante.

Źródło: https://www.sante.pl/sklep/Baton-proteinowy-20-GO-ON-zurawinowy-50g

Podsumowując.

Baton GO ON Protein Sante to dobra przekąska gdy nie mamy możliwości zjedzenia pełnowartościowego posiłku. Smakowo na tle konkurencji wypada bardzo dobrze. Zapewne w głowach wielu osób które są w trakcie odchudzania pojawia się pytanie. „Czy mogę jeść te batony będąc na diecie”? Moja odpowiedz brzmi „To zależy”! Od dziennego zapotrzebowania w kcal i intensywności treningowej. Osobiście jestem zwolennikiem teorii aby w diecie pojawiło się miejsce na tego typu przekąski. Należy jednak brać pod uwagę skład od kalorykę tego produktu. Zjadając 100g GO ON Protein Sante dostarczamy aż 434 KCAL! To naprawdę dużo u osób których dieta wynosi około 2,000 kcal.