Ćwiczenia na brzuch. O czym musisz wiedzieć?

 

Ćwiczenia na brzuch. O czym musisz wiedzieć? 

Ćwiczenia na brzuch wcale nie muszą być skomplikowane. Najważniejsze by były wykonywane w prawidłowy ale przede wszystkim bezpieczny sposób. Często w sytuacji gdy trenujemy mięśnie brzucha zaczynamy odczuwać ból pleców. Przeważnie czujemy mocne spięcie na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Świadczyć to może o zbyt słabych mięśniach brzucha (ćwiczenie jest dla nas zbyt wymagające) lub o tym że nie wykonujemy go w sposób prawidłowy.

Jakie ćwiczenia na plaski brzuch? 

Można powiedzieć że wszystkie ćwiczenia na mięśnie brzucha są dobre. Istnieje dwa warunki. Muszą być wykonywane w sposób prawidłowy. Muszą także być dobrane indywidualnie. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas ma inna budowę ciała oraz potrzeby. W treningu mięśni brzucha bardzo często zapominamy o bezpieczeństwie naszego odcinka lędźwiowego. Najważniejsze zatem aby w trakcie ćwiczeń na mięśnie brzucha zadbać o jego bezpieczeństwo. Gdy tylko poczujemy ból pleców na wysokości lędźwi warto zweryfikować technikę ćwiczenia. Osoby z problemami bólowymi kręgosłupa powinny przede wszystkim zwrócić uwage na bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń!

Masz problemy z kręgosłupem? Chcesz dowiedzieć się jak w bezpieczny sposób trenować mięśnie brzucha?

Zastanawiasz się jak schudnąć z brzucha?

Musisz trenować! Trenować ale nie tylko mięśnie brzcha. „Aby schudnąć trzeba wykonywać 100 brzuszków dziennie”…Niestety! Tak to nie działa. Jest to mit który z roku na rok jest powtarzany. Aby schudnąć z brzucha należy zadbać o odpowiedni rodzaj diety oraz treningu. Zarówno takiego który jest nastawiony na trenowanie mięśni brzucha oraz innych grup mięśniowych a także o ten który pomoże pozbyć się zapasowej tkanki tłuszczowej. Taką formą treningu będzie trening aerobowy lub trening HIIT czy interwałowy. Odpowiedni deficyt kaloryczny w połączeniu z ćwiczeniami spowoduje że po jakimś czasie nasz brzuch stanie się płaski i ładnie umieśnsony.

Poznaj 10 wskazówek które pozwolą Ci schudnąć!

Jak często wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha? 

Istnieje wiele teorii na ten temat. Jedni mówią że codziennie, inny że raz w tygodniu. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz poziomu wytrenowania. Jedno jest pewne! Mięśnie brzucha potrzebuja czasu na regenerację. Mimo iż potrzebują go mniej niż np. mięśnie nóg to zawsze należy o tym pamiętać. Zbyt częsty trening mieśni brzucha może swpowolnić nasze postepy treningowe. Sensownym rozwiazaniem będzie zacząć trenować mięśnie brzucha raz w tygodniu. W kolejnych etapach możemy zwiększyć intensywnośc do 2-3 treningów w tygodniu co wydaje sie być maksymalną intensywnością. 

Są też sportowcy którzy codziennie trenują te same grupy mięśniowe. Trzeba brać jednak pod uwage to iż są to zawodowcy a ich ciała poddawane są wysokim obciązeniom od wielu lat. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie ćwiczenia na brzuch są dla Ciebie najlepsze skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji treningowej!