Fizjoterapia domowa. Umów wizytę u fizjoterapeuty.

Fizjoterapia domowa. Czy dbasz o swoje ciało?

Dbasz o swoje ciało? To pytanie naprawdę warto sobie zadać. Czy zdrowo się odżywiam, dbam o swój układ nerwowy i sercowo-naczyniowy? Czy jestem aktywny sportowo? Pytań jest wiele. Oczywiście biorąc pod uwagę panujące realia ciężko dopilnować wszystkiego w stu procentach. Mimo wszystko starania o własne zdrowie i komfort życia powinny być priorytetem.

Każdemu z nas zdarza się „źle zjeść” lub nie jeść cały dzień z racji ilości obowiązków. Każdy z nas czasem nie dosypia lub wypija zbyt dużo kawy. Część z nas pali lub nadużywa alkoholu. Mówią że wszystko jest dla ludzi ale z rozsądkiem… 

Mimo wszystko znane są Ci zasady zdrowego stylu życia. Wspomagasz swój układ nerwowy magnezem, potasem oraz kompleksem innych witamin. W trosce o serce przyjmujesz kwasy tłuszczowe omega 3, dla dobrej kondycji aparatu ruchu chodzisz na siłownię. Ale czasem potrzebny jest „przegląd”…Przegląd Twojego aparatu ruchu. Dokładnie tak jak w samochodzie. Po prostu od czasu do czasu coś trzeba sprawdzić.

Umów wizytę. Napisz do mnie już dziś!

Wizyta u fizjoterapeuty to „przegląd” aparatu ruchu…

Dokładnie tak! Wizyta u fizjoterapeuty to często „przegląd” aparatu ruchu. Umawiając wizytę u fizjoterapeuty niekoniecznie musisz już cierpieć z powodu jakiejś dolegliwości. Zgodzisz się ze mną że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli mimo wszystko coś zaczyna Cię niepokoić nie warto tego bagatelizować. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą i nie dopuścić do sytuacji w której kontuzja się rozwinie.

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie musisz wiedzieć że mimo wzmacniania poszczególnych tkanek jednocześnie ulegają one „zużyciu”. To jak najbardziej fizjologiczny proces związany ze starzeniem oraz obciążeniem treningowym. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie uprawiającą sport w której dominuje praca nóg możesz mieć do czynienia z kontuzjami takimi jak:

  • Boczne przyparcie rzepki
  • Zapalenie gęsiej stopki, pasma biodrowo-piszczelowego
  • Zmiany zapalne rozcięgna podeszwowego
  • Zapalenie ścięgna Achillesa oraz wiele innych…

Przyznasz że sporo? To wszystko może Cię spotkać jeśli trenujesz. Nie martw się to zupełnie normalne. Jeśli sporo trenujesz to nieodłącznym elementem są kontuzje mniejsze-większe. Swoją drogą wcześniej wymienione przeze mnie dysfunkcje równie dobrze mogą dotknąć osobę nieaktywną fizycznie.

Ból pleców, ramion, karku, szyi, kolan…Fizjoterapeuta pomoże!

To wszystko może utrudniać Twoje codzienne funkcjonowanie. Nie musisz być aktywny/na fizycznie. Bardzo możliwe że Twój tryb dnia/pracy to tryb siedzący. Uwierz że bezruch to najgorsze co możemy zafundować swojemu organizmowi. Brak ruchu przyczynia się do występowania bólu pleców, bólu ramion i karku, bólu kolan itp.

Co będzie zatem rozwiązaniem tej sytuacji? Wizyta u fizjoterapeuty oraz dobór odpowiednich ćwiczeń mających na celu wzmocnić osłabione tkanki oraz rozluźnić te nadmiernie napięte. Bardzo często cierpiąc z powodu jakiegoś bólu np.: bólu pleców zaczynamy przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Niestety jest to jedynie działanie objawowe. Przyjmując leki nie pozbywamy się przyczyny bólu a jedynie pogarszamy stan naszego zdrowia. Po zaprzestaniu przyjmowania leków kondycja naszego aparatu ruchu może być jeszcze gorsza.

Zapoznaj się z moim artykułem na temat bólu kolan. Przekonaj się że leczenie lekami nie jest skuteczne. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u fizjoterapeuty oraz dobrze dobrane ćwiczenia.

PAMIĘTAJ! NIE CZEKAJ AŻ BÓL WYKLUCZY CIĘ Z CODZIENNEGO, SPRAWNEGO FUNKCJONOWANIA! ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE!