Hypervolt od Hyperice. Poznaj moją opinię!

hypervolt

Hypervolt od Hyperice czyli najlepszy masażer pneumatyczny jaki możesz kupić!

No właśnie! W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie czym jest Hypervolt? Hypervolt jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do masażu wibracyjnego. Korzystanie z Hypervolt’a to czysta przyjemność zarówno w trakcie sesji fizjoterapeutycznych jak i treningowych.

hypervolt

Hypervolt wygrywa z konkurencją! Zamówiłem sprzęt firmy Hyperice.

Przed zakupem Hypervolt’a obejrzałem dziesiątki zagranicznych recenzji. Wśród nich znalazły się opinie trenerów a także fizjoterapeutów jak i osób  po prostu aktywnych fizycznie. Ciężko było mi znaleźć naprawdę negatywną opinię na temat tego urządzenia. Mimo wszystko zacząłem dokładniej szukać. Szukać innego, równie skutecznego masażera. Pod uwagę brałem kilka opcji. Hypervolt, Theragun, Booster 2 PRO, Booster Pro X, Booster X. Na temat każdego znalazłem dobre opinie.

Masażery wyglądem są bardzo zbliżone. Szczególnie Booster Pro X oraz Booster X do  Hypervolt’a. W międzyczasie spotykałem się ze znajomym który ma Theragun’a. Desing niestety nie dla mnie. Działanie? Bardzo dobre! Zacząłem zastanawiać się jak będzie sprawował się Hypervolt. Niestety desing Theragun’a, Booster X oraz Pro X do mnie nie przemawia. Najlepiej wykonany ze wszystkich masażerów wibracyjnych jest po prostu Hypervolt firmy Hyperice.

Pozytywne opinie setek użytkowników tego masażera naprawdę mnie przekonały. Moi klienci to przede wszystkim osoby aktywne fizycznie. Sportowcy zawodowi jak i amatorzy. Część z nich trenuje na siłowni część trenuje sztuki walki lub biega a jeszcze inna część zajmuje się rzadko spotykanymi dyscyplinami chociażby takimi jak rajdy samochodowe. Masażer od Hyperice pasuje idealnie zwłaszcza że wykorzystuje go również w trakcie sesji stricte fizjoterapeutycznych.

Jaka jest cena masażera i co otrzymujemy za…?

No właśnie! Co otrzymujemy za 1500 PLN? Zdecydowanie dużo! Sprawdźmy co o swoim produkcie mówi producent i zweryfikujmy jego słowa!

  • „Technologia Quite-Glide™ gwarantująca bardzo cichy tryb pracy. Dzięki tej technologii, nawet długie korzystanie z urządzenia nie jest uciążliwe, zarówno dla użytkownika jak i otoczenia.

Ad.1 Rzeczywiście! Technologia Quite-Glide to gwarancja cichej pracy! Urządzenie pracuje zdecydowanie ciszej od równie popularnego Theragun’a. Producent nie wspomina o wibracjach przenoszonych na rękę osoby wykonującej masaż. W zależności od stopnia wibracji odczuwamy je oczywiście bardziej. Nawet przy długim użytkowaniu nie stanowi to problemu.

  • Wskaźnik siły nacisku obrazujący siłę z jaką urządzenie jest dociskane do ciała osoby i dający pełną kontrolę nad postępami terapii. Wskaźnik daje również możliwość precyzyjnego dostosowania się do zaleceń fizjoterapeuty poprzez dobranie nie tylko odpowiednich głowic, ale intensywności wibracji i docisku do danej grupy mięśniowej.

Ad.2 Wskaźnik siły nacisku działa bez zarzutów. Trzy stopniowa skala jasno informuje nas o sile docisku urządzenia. Ciężko jednak osiągnąć trzeci stopień nawet gdy osoba masowana nie zgłasza objawów bólowych.

  • Wydajna bateria litowo-jonowa dająca możliwość 3-godzinnej pracy na jednym ładowaniu sprawia, że Hypervolt może być używany w każdej podróży bez potrzeby częstego ładowania i może służyć wielu użytkownikom. Wydajność pracy baterii urządzenia jest nie tylko najwyższa na świecie, ale przebija wszystkie pozostałe urządzenia o podobnej charakterystyce ponad 4-krotnie.

Ad.3 Wydajna bateria. To prawa! Na jednym ładowaniu śmiało można pracować około 3 godzin. Możliwość przenoszenia urządzenia lub zabierania go ze sobą na salę treningową jest bardzo wygodna. Dodatkowo masażer ładuje się bardzo szybko!

  • 5-stopniowy wskaźnik baterii z dodatkową identyfikacją kolorystyczną w dolnej części urządzenia (pierścień podświetlany na kolor zielony, żółty lub czerwony) dla optymalnego ładowania i przedłużenia żywotności.

Ad.4 Wskaźnik baterii jasno informuje nas ile zostało nam jeszcze czasu pracy urządzenia. Masażer nie rozładowuje się nagle. Wskaźnik dokładnie pokazuje stan baterii tak więc nie będziemy zaskoczeni nagłym rozładowaniem masażera w trakcie pracy.

  • 3 poziomy intensywności wibracji powodują, że Hypervolt może być używany przez osoby na każdym stopniu zaawansowania treningowego lub każdym etapie rehabilitacji. Regulacja poziomów sprawia, że terapię można dobrać w taki sposób, by ograniczyć ból i dyskomfort a bodźce zwiększać w miarę poprawy jakości tkanki mięśniowej. Maksymalna intensywność pracy urządzenia wynosi 3,200 uderzeń na minutę.

Ad.5 Trzy stopnie intensywności to możliwość pracy z każdym i z każdą grupą mięśniową. W zależności od potrzeb ustawiamy odpowiednią intensywność masażera. Wiele jednak zależy od końcówki o których za chwilę wspomnę. Należy pamiętać że przy użyciu twardszej koncówki i 3 stopnia wibracji istnieje możliwość np.: uszkodzenia kości! Tak! Wibracje są aż tak intensywne. Gdy dodamy kompresję na dany obszar możemy go niestety uszkodzić.

  • 5 wymiennych głowic o różnych rozmiarach, kształtach i twardościach, z których każda przeznaczona jest do indywidualnych celów terapii i precyzyjnego masażu”

Ad.6 To genialne rozwiązanie! Każda końcówka znajduje swoje zastosowanie! Nie tylko różnią się kształtem ale także twardością. Wyróżniamy 2 miękkie końcówki oraz 3 twarde.

Reasumując za kwotę 1500 PLN otrzymujemy profesjonalny sprzęt!

Źródło tekstu: https://www.newlevelsport.pl/produkt/hypervolt/

Specjalne końcówki Hypervolt’a!

Okrągła, płaska, pocisk, widełki oraz poduszka. Każda z nich ma swoje zastosowanie i z każdą pracuje się w wygodny sposób.

hypervolt

Zacznijmy od okrągłej, uniwersalnej wykonanej z przyjemnej w dotyku pianki. Pianka jest zdecydowanie twardsza aniżeli miękka. Tak naprawdę jest to końcówka nadająca się do pracy z każdym obszarem ciała. Na załączonym obrazku używam jej do wykonania masażu mięśnia ramienno-promieniowego. Ta końcówka idealnie sprawdzi się w pracy z innymi segmentami ciała.

hypervolt

Końcówka płaska. Jej zastosowanie idealnie sprawdza się w przypadku pracy z pasmem biodrowo-piszczelowym lub mięśniami pleców odcinka lędźwiowego. Wrażenia pacjentów w trakcie wykonywania masażu z tą końcówką są pozytywne. Masaż przy użyciu tej końcówki nie jest tak bolesny jak w przypadku użycia końcówki „pocisk”.

hypervolt

Pocisk. Zdecydowanie „najlepsza” końcówka w walce z nadmiernie napiętymi mięśniami. Precyzyjnie trafia w nadmiernie napięte mięśnie. Praca z punktami spustowymi to czysta przyjemność. W zależności od potrzeb opracowujemy dany obszar od kilku sekund do kilku minut. W swojej pracy już wielokrotnie zlikwidowałem punkty spustowe przy użyciu masażera od Hyperice.

hyperice

Widełki. Końcówka stworzoną z myślą o pracy nad ścięgnem Achillesa lub grupą prostowników pleców. Widełki zakończone są zaokrągloną, małą końcówką. Pracując z prostownikami grzbietu mamy pewność że nie najedziemy masażerem na wyrostki kolczyste kręgów. Przy dużej wibracji to bardzo istotne. Przy użyciu tej końcówki można pracować z całą długością pleców.

hyperice

Poduszka. Bardzo przyjemna w kontakcie końcówka. Zdecydowanie polecam korzystać z tej końcówki w pracy z osobami mającymi niski próg odporności na ból. Ta końcówka również jest uniwersalna jak końcówka okrągła. Przy użyciu „poduszki” warto rozpocząć terapię. Następnie po wstępnym przyzwyczajeniu danego obszaru można przejść do końcówek twardszych.

hypervolt

Podsumowując. Czy naprawdę warto zainwestować w Hypervolt’a?

Zacznijmy od samego wyglądu urządzenia i jego wykonania. Zarówno wygląd jak i wykonanie jest po prostu świetne. Urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu. Nie jest za ciężkie ani za lekkie. Wygodnie i pewnie leży w dłoni w trakcie wykonywania masażu. Porównując je do innych masażerów jest po prostu „ładne”. To tak jak z podobnymi telefonami komórkowymi. Większość z nich jest do siebie podobna ale tylko jeden ma „to coś”.

Kolejnym argumentem przemawiający za tym aby używać masażera jest odciążenie rąk fizjoterapeuty. To zdecydowanie ułatwia pracę. Wiele osób mówi że nic nie jest skuteczniejsze od ręki fizjoterapeuty. Jest w tym wiele racji ale używając hypervolt’a uświadamiamy sobie że jego działanie jest bardzo zbliżone do działań stricte wykonywanych rękami np.: rozbijanie punktów spustowych.

Najważniejsze mimo wszystko jest to co mówią klienci. Każdy ale to każdy czuje działanie masażera. Niezależnie od grupy mięśniowej z jaką pracujemy masażer zdaje egzamin. Zarówno w przypadku masowania mięśni nóg jak i rąk czy mięśni pleców. Drgania nie są irytujące. Należy jednak pamiętać że pracując w okolicy odcinka szyjnego np.: na mięśniu czworobocznym drgania będą odczuwalne. Nie są to jednak nieprzyjemne drgania nie do wytrzymania.

Niejednokrotnie pracując z moimi klientami w trakcie treningu medycznego udało mi się zaledwie po kilku minutach zwiększyć zakres ruchomości lub zlikwidować ból. To samo dzieje się w przypadku pracy z klientami stricte „fizjoterapeutycznymi”. U nich również widzę bardzo dobre efekty. Nie można zapominać że hypervolt może posłużyć jako sprzęt działający prewencyjnie. Nawet jeśli nie cierpisz z powodu kontuzji to warto go używać w celu polepszenia regeneracji i minimalizacji ryzyka wystąpienia kontuzji.

Szczerze polecam zakupy w sklepie New Level Sport: https://www.newlevelsport.pl/produkt/hypervolt/