Masaż biurowy. Popraw swoje zdrowie będąc w pracy.

Masaż biurowy. Co daje jego regularne stosowanie? 

Siedzący tryb pracy w znaczący sposób przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia a dokładniej „kondycji” aparatu ruchu. Zespoły posturalne, choroby cywilizacyjne XXI w. wszelakich układów mają bezpośredni związek z siedzącym trybem pracy czy też dnia. Dodajmy do tego niewłaściwy sposób odżywiania i brak ruchu a otrzymamy gotową receptę na boczne skrzywienia kręgosłupa, cukrzycę i wiele innych dolegliwości. Jedną z przyczyn zaniedbywania swojego zdrowia są ograniczone możliwości czasowe. Wygodnym rozwiązaniem jest MASAŻ BIUROWY. Skuteczne, dwudziesto minutowe sesje masażu na specjalnym stole krzesełkowym powodują rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni a także stymulują do właściwej pracy te które są potrzebne do stabilizowania sylwetki w pozycji wyprostowanej.

Co da mi masaż biurowy?

 1. Normalizacja napięcia mięśniowego
 2. Likwidacja bólu pochodzenia mięśniowego
 3. Wzmocnienie układu mięśniowego oraz jego funkcjonowania
 4. Poprawa funkcjonowania układu kostno-stawowego
 5. Przyśpieszenie procesu regeneracji układu mięśniowo-więzadłowego oraz kostnego
 6. Spowolnienie procesu powstawania osteoporozy
 7. Obniżenie poziomu kortyzolu („hormon stresu”), poprawa samopoczucia
 8. Redukcja stresu oraz zmęczenia
 9. Poprawa funkcjonowania układu krwionośnego oraz limfatycznego
 10. Działanie relaksacyjne
 11. Poprawa koncentracji

Masaż biurowy. Jak się przygotować? 

Przygotowanie do masażu biurowego jest bardzo proste. Wystarczy z niego skorzystać. Co to znaczy? W przypadku tej formy masażu pozostajemy w ubraniu przez cały czas. To niewątpliwie bardzo wygodne. W trakcie wykonywania masażu biurowego masażysta nie używa żadnych oliwek czy balsamów. Techniki masażu biurowego polegają przede wszystkim na intensywnym ugniataniu mięśni. Oczywiście warunkiem koniecznym jest zdrowie. A dokładniej brak przeciwwskazań do uczestnictwa w masażu biurowym.

Jak często stosować masaż biurowy?

Najlepszym rozwiązaniem będzie conajmniej jedna sesja masażu w tygodniu. Wiele firm oferuje swoim pracownikom udział w takich sesjach nawet częściej niż raz w tygodniu. Należy pamiętać że tylko regularne korzystanie z tej formy masażu pozwoli pozbyć się bólu oraz dyskomfortu karku i szyi. Napięte mięśnie podpotyliczne oraz mięśnie ramion często są przyczyną braku efektywnej pracy czy też bólu głowy.

Dowiedz się które mięśnie są przyczyna bólu szyi!