Masaż jako skuteczne rozwiązanie wielu problemów!

masaż warszawa

Kiedy Twoje ciało potrzebuje masażu? 

Bardzo możliwe że już korzystałeś/łaś z masażu lub dopiero planujesz taki krok. Z masażu warto skorzystać zawsze jeśli tylko mamy taką możliwość i nie występują żadne przeciwwskazania zdrowotne. Przecież każdy z nas chce czuć się dobrze. Regularne korzystanie z masażu daje taką możliwość!

Twoje ciało będzie dawać Ci sygnały że już czas na masaż!

Z reguły w pędzie życia codziennego nie zwracamy wystarczająco dużo uwagi na to co dzieje się z naszym ciałem. Bagatelizujemy objawy bólowe, ograniczenia ruchomości, złe samopoczucie. Często tłumaczymy sobie że ból minie a jeśli jest dokuczliwy to zawsze można sięgnąć po leki przeciwbólowe. Ograniczenia ruchomości, spięte mięśnie? Większość z nas tłumaczy to „złą pozycją w trakcie spania” lub „przewianiem”.

Złe samopoczucie to dzisiaj norma. Bo kto nie czuje się choć raz na jakiś czas po prostu kiepsko? Ale na to wszystko znowu znajdujemy wytłumaczenie. Praca, obowiązki, „kariera”…To wszystko wymaga od nas ogromu poświęcenia i zaangażowania. Tak też być musi z tym że w tym wszystkim nie możemy zapominać o równowadze która jest niezbędnym elementem naszego życia.

By nasze ciało oraz psychika funkcjonowały w prawidłowy sposób potrzebują odpoczynku, czasu na regenerację. Zazwyczaj nie zachowujemy równowagi. Nie zdajemy sobie też sprawy że bylibyśmy efektywniejsi na każdej płaszczyźnie życia gdyby zostały wprowadzone nawet małe zmiany. Jedną z nich, jakże skuteczną może okazać się regularne korzystanie z masażu.

fizjoterapia domowa

Dlatego jeśli: 

  • W Twoim życiu jest sporo stresu oraz obowiązków obarczonych dużą odpowiedzialnością musisz wiedzieć że Twój układ nerwowy będzie przestymulowany. To wszystko będzie powodować nadmierne napięcie mięśni.
  • Jeśli czujesz ból który jest wynikiem nadmiernie napiętych mięśni to już najwyższa pora na masaż! Nadmiernie napięte mięśnie będą w negatywny sposób wpływać na Twoje stawy!
  • Zaobserwowałeś/łaś ograniczenia ruchomości? Warto zacząć działać! Nie rezygnuj ze swobody ruchu. Masaż może ją szybko przywrócić.
  • Jeśli chcesz się po prostu zrelaksować, odpocząć, przestać myśleć o problemach to dobrym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniej formy masażu.

Pozytywnych skutków korzystania z usług fizjoterapeuty można by wymieniać bez końca. Warto pamiętać o tym że zdrowie mamy jedno. Możemy o nie zadbać niewielkim wysiłkiem. Warto zatem byś umówił/ła swoją pierwszą wizytę już dziś!