ODCHUDZANIE. Dlaczego nie chudnę mimo trzymania diety?

ODCHUDZANIE. Dlaczego nie chudnę mimo trzymania diety?

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji. Odbierz darmowy plan dietetyczny. Napisz do mnie!

W pewnym momencie naszej diety redukcyjnej możemy zaobserwować stagnację. Nie zawsze, ale jest to bardzo możliwe. Wtedy ODCHUDZANIE „nie idzie” już tak dobrze jak na samym początku. W pewnym momencie okazuje się że nasza dieta i trening przynoszą więcej szkody aniżeli pożytku…Jakie będą tego objawy?

Objawy które będą wskazywać na to że Twoje ODCHUDZANIE nie idzie zgodnie z planem.

– Brak spadku masy ciała

– Nie odnotowujesz zmniejszania obwodów ciała

– Nie widzisz  poprawy separacji mięśniowej

– Brakuje Ci  „mocy” na treningu

– Czasem nawet „przybranie wody”

Co może być przyczyną?

Przyczyn może być wiele. Należy pamiętać że taka sytuacja to normalne zjawisko jeśli założyliśmy że nasza dieta redukcyjna będzie trwać 15 tygodni a gorszy okres dopada nas około 10 tygodnia. Organizm po około 10 tygodniach może być już trochę zmęczony mimo iż nasza dieta jest bardzo dobrze dobrana to deficyt kalorii „czuć”. U niektórych stagnacji nie będzie i przejdą okres ODCHUDZANIA „bez bólu” u innych natomiast pojawi się szybciej/później. Ten swego rodzaju „bunt” naszego ciała to sygnał abyśmy podjęli odpowiednie kroki.

Co zatem możemy zrobić i na co zwrócić uwagę by nasze ODCHUDZANIE przyniosło pozytywne efekty?

Pamiętaj! Zacznij od diety! Zbyt mała ilość kalorii często spowalnia odchudzanie! zaczynając redukcję musisz być na wyższych kaloriach w pierwszych tygodniach a na niższych pod koniec! Nie są to duże różnice ale organizm potrzebuje nowych bodźców i takim właśnie może okazać się „obcinka kcal” po pewnym czasie! Pamiętaj, nie każdy musi taki zabieg wprowadzać w swój jadłospis! UWAGA! a może właśnie powinieneś podkręcić okresowo kcal? cheat meal to dobre rozwiązanie z tym że broń często okazuje się obusieczna! to co miało „odstresować” nasz metabolizm może jeszcze bardziej pokomplikować sprawę! o cheat meal’u już wkrótce szerzej na mojej stronie

Może warto zwiększyć intensywność treningową!?

Może to co robiłeś/robiłaś do tej pory to za mało? podkręć aeroby lub interwały, z 30 minut aerobów zwiększ czas do 40/45 minut, zacznij robić interwały lub HIIT! zobacz jak na ten rodzaj wysiłku zareaguje Twój organizm! podkręć tempo treningu na siłowni! zacznij robić „drop sety”, rób serie łączone, skróć przerwy między seriami i ćwiczeniami do minimum! To wszystko powinno pozytywnie wpłynąć na ODCHUDZANIE.

A może po prostu odpocząć od ODCHUDZANIA?!

Musisz pamiętać że organizm będzie wysyłał Ci jasne sygnały że musisz „wrzucić na luz!” nie na długo, odpuszczenie jednego treningu jeśli jest ich naprawdę dużo w tygodniu to żadna zbrodnia! tego że „co za dużo to nie zdrowo” człowiek uczy się latami! pamiętaj tu nie chodzi tylko o regeneracje układu mięśniowego! Twój układ nerwowy też potrzebuje odpoczynku a to właśnie on za wszystko odpowiada…

Może już czas włączyć w program ODCHUDZANIA suplementy?

Jeśli wszystko jest dobrze ustawione: Twoja dieta, Twój trening, Twoja regeneracja itp. to z pomocą przychodzą nam suplementy diety! szału nie będzie bo nie ma tu magii! procentowo udział suplementów diety w procesie odchudzania jest bardzo niski z tym że czasem te kilka procent naprawdę wiele znaczy.