Odchudzanie. Poznaj 10 wskazówek dzięki którym dowiesz się jak schudnąć.

Odchudzanie. Poznaj 10 wskazówek dzięki którym dowiesz się jak schudnąć.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji treningowej. Odbierz darmowy plan dietetyczny. Napisz do mnie!

Odchudzanie to temat który tak naprawdę nie jest skomplikowany. Wszystko zależy od naszej determinacji, konsekwentnej i systematycznej pracy, uczciwości wobec własnej osoby, zdrowego rozsądku i czasu. Czasu który jest potrzebny na to by pozbyć się zapasowej tkanki tłuszczowej. W tym artykule przedstawię Ci w kilku punktach co należy zrobić aby okres odchudzania zakończył się powodzeniem.

Po pierwsze i najważniejsze jeśli chodzi o ODCHUDZANIE!

ZMIEŃ SWOJE NAWYKI. Wiem że to trudne ale od tego należy zacząć. Twoje nawyki, przyzwyczajenia często psują cały efekt a Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Co mam na myśli? Zacznij jeść regularnie. Nie omijaj śniadań, nie rób zbyt długich przerw między posiłkami, nie podjadaj pomiędzy posiłkami np.: orzechów czy owoców. Wiem to samo zdrowie ale łatwo można przesadzić z kaloriami. Słone i słodkie przekąski do filmu wieczorem po pracy? Niestety. Jak redukujemy to tego się trzymamy. „Napędź” metabolizm dopiero wtedy będziesz mógł pozwolić sobie na „oszukane posiłki”.

Zapomnij o głupich mitach typu „nie jem po 18:00”. Tylko zdrowa dieta!

NIE WIERZ w diety 1000kcal, białkowe, tłuszczowe, warzywne, owocowe. Nie czytaj tanich poradników bo z nich mając nadwagę dowiesz się że dobrym rozwiązaniem na śniadanie jest jogurt naturalny i jabłko…Jeśli już chcesz przejść na dietę skonsultuj się z osobą wykwalifikowaną. To naprawdę ułatwia sprawę a dieta po przeprowadzeniu wywiadu na temat Twojego aktualnego sposobu odżywiania i preferencji zostanie dostosowana do Twoich potrzeb. ODCHUDZANIE to proces który wymaga ściśle określonego, indywidualnego podejścia.

Jeśli już sam/sama chcesz rozpisywać sobie dietę to nie traktuj się zbyt surowo.

Za mało kcal nie jest dobrym rozwiązaniem. Zmęczenie, ciągły głód spowodowany zbyt małą ilością kalorii w ciągu dnia może spowodować że zrezygnujesz. Zdenerwowanie i „bojowe nastawienie” do znajomych którzy jedzą czekoladę w Twoim towarzystwie to nic dobrego.

Pamiętaj! Trenuj. Nic tak nie wpływa na ODCHUDZANIE jak dobry trening.

Trenuj na siłowni, biegaj, pływaj, idź pojeździć na rowerze. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra jeśli jest poprawnie wykonana! Do treningu siłowego dodaj trening aerobowy! Nic tak dobrze nie napędza metabolizmu jak wysiłek fizyczny. Pamiętaj ruch to samo zdrowie bo przecież nie ma leku tak skutecznego jak sport! Jeśli już trenujesz to nie „znęcaj” się nad sobą…nic tutaj nie przyspieszysz a przemęczenie odbije się na wynikach!

Nie szprycuj się suplementami…Tabletki odchudzające nie załatwią sprawy!

One działają ale tylko niektóre…poza tym w pierwszej kolejności wykorzystaj potencjał swojego ciała. Nie ma magii, nie ma magicznych tabletek a jeśli już wierzysz w czary to wiedz że skutecznie może zaczarować Twój portfel sprzedawca odżywek. Zobaczysz jak w kilka minut znika parę stówek. Powoli! na suplementy które pomogą Ci „dopalić” resztki tłuszczu przyjdzie czas!

Nie porównuj się do innych!

To nie ma sensu. Ktoś kto już schudł ma to za sobą. Nie żyj życiem innych. Nie ma dwóch takich samych ciał! Ty chudniesz wolniej, szybciej, łatwiej. To normalne! Jesteśmy różni i dlatego jest fajnie. Nie wskakuj co 5 minut na wagę! Szkoda baterii. Pokaże Ci inny wynik mniej więcej co tydzień/dwa.

Gotuj wszystko dzień wcześniej i zabieraj posiłki ze sobą do pracy.

„A co Ty na diecie?”. Takie pytania będą. Nie ma co się wstydzić i mówić że nie będziesz zabierał 5 pudeł do pracy. Twój wybór albo pudła albo Twój tłusty tyłek…sam/sama wybierasz.

Ciesz się treningami i dietą! ODCHUDZANIE może być przyjemne.

Nie robisz przecież tego za karę, to Twój wybór. Wiem że czasem nie będzie łatwo, lekko ale kto ma lekko ten nie ma nic albo ma coś co warte jest „nic”. Zmiana wyglądu ciała to super proces a co za tym idzie zmieni się też Twój charakter. Tylko najwytrwalsi osiągają swoje cele treningowe. Tak więc nie poddawaj się!

Bierz pod uwagę różne imprezy okolicznościowe.

Z zaplanowanych 10 tygodni redukcji daj sobie 2/3 tygodnie marginesu. Życie…Są urodziny, wesela, wakacje. Niektórzy nie odpuszczają nawet w takich momentach. To wszystko zależy od Ciebie. Nikt do niczego Cię nie zmusi. Jeśli jesteś na imprezie to wybieraj produkty które znajdują się w Twojej diecie. Przecież na grillu u znajomych będzie mięso i pieczone ziemniaki. Dodaj warzywa i masz już świetny posiłek. Alkohol. Chyba dasz rade wytrzymać kilka tygodni bez picia. Ok jeśli już nie dasz rady nie pij dużo…szkoda wypracowanych efektów a Ty chyba szanujesz swoją pracę?

Ostatni punkt! Czyli to co najważniejsze w ODCHUDZANIU…

Jeśli już schudniesz nie oznacza to że możesz przestać dbać o trening i dietę! Świetna figura to owoc ciężkiej pracy! Pamiętaj piękna sylwetka jest jak sportowe auto. Trzeba o nie dbać w wyjątkowy sposób!