POSTANOWIENIA NOWOROCZNE. To Twój czas!

Postanowienia noworoczne w styczniu to już tradycja. Święta to czas odpoczynku zarówno od intensywnej pracy jak i treningów. Taka przerwa dla osób już regularnie trenujących jest nawet wskazana! A co z tymi które mają nowe postanowienia noworoczne? W dzisiejszym artykule mam dla Ciebie 7 cennych wskazówek które pomogą Ci zrealizować Twój cel!

Jeśli dopiero zaczynasz pamiętaj że…

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z siłownią zapamiętaj podstawową zasadę! NIE ŚPIESZ SIĘ. Po pierwsze odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń! Następnie modyfikacje treningowe. Jeśli już jesteś w treningu od jakiegoś czasu to zacznij powoli wkręcać się na „obroty”. FBW przez pierwsze tygodnie wydaje się sensownym rozwiązaniem. Jeśli dopiero zaczynasz skontaktuj się z trenerem personalnym. To idealny moment aby skorzystać z usług profesjonalisty. Bez wątpienia z jego pomocą Twoje postanowienia noworoczne staną się rzeczywistością.

Pamiętaj o wyznaczeniu celu. 

Wyznacz sobie nowy cel treningowy. Motywacja w treningu jest konieczna. Budowanie masy mięśniowej, spalanie tkanki tłuszczowej. Postęp motywuje nas do dalszego działania! Gdy widzisz pozytywne zmiany nabierasz jeszcze większej chęci do działania.

Kontroluj swoje postępy treningowe. 

Monitoruj postępy treningowe. Co to znaczy? Zrób zdjęcia sylwetki, zapisz początkową dietę oraz trening. W trakcie realizowania celu wracaj do swoich notatek! To wszystko w celu porównania i określenia czy progresujemy.

Ćwicz tak jak lubisz. To wszystko ma sprawiać Ci radość.

Wybierz metodę treningową która najbardziej Cię interesuje. Pamiętaj! Trening nie może być nudny! Może w tym sezonie warto coś zmienić?

Nie zapominaj o regeneracji!

Nie zapominaj o regeneracji. Trening treningiem ale bez regeneracji daleko nie zajedziesz. Trenuj ciężko i systematycznie lecz nie zapominaj o regeneracji bez której cały proces treningowy nie istnieje.

Pamiętaj o rozgrzewce.

Jeśli w Twoim treningu nie pojawiała się do tej pory porządna rozgrzewka pamiętaj aby wprowadzić ją jak najszybciej! Rozszerz ją o rolowanie, rozciąganie dynamiczne oraz statyczne, popracuj nad mobilnością, zakresami ruchomości. Dobrze rozciągnięty, elastyczny mięsień lepiej i szybciej się regeneruje oraz lepiej reaguje na bodźce treningowe. Pamiętaj że dobra rozgrzewka i przygotowanie do treningu minimalizuje ryzyko złapania nikomu niepotrzebnej kontuzji.

Bądź konsekwentny. Na efekty trzeba poczekać.

Ćwicz konsekwentnie i cierpliwie. Pierwszych efektów spodziewaj się po kilku tygodniach. Nie patrz na innych! Każdy inaczej reaguje na dietę czy trening. To czas i cierpliwość gra tutaj kluczową rolę.

Ja już dziś trzymam za Ciebie kciuki. Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalisty czekam na Twój kontakt. Możesz napisać do mnie e-maila, zadzwonić lub skontaktować się przez Facebook’a. Powodzenia!