Rock Pods. Moja recenzja o silikonowych bańkach marki Rock Tape.

rock pods rocka tape

Rock Pods. Silikonowe bańki firmy Rock Tape.

Trenując na siłowni mamy kontakt z różnymi rozwiązaniami treningowymi. Jedne są nam bardziej znanie inne natomiast są mniej popularne. Branża fitness ciągle się rozwija oferując swoim klientom coraz to nowsze technologie. Tak jest też z akcesoriami treningowymi i „około-treningowymi”.

Coraz więcej mówi się o regeneracji i o tym że trening to także dbałość o aparat ruchu. Do najpopularniejszych akcesoriów treningowych bez wątpienia należą rollery. Coraz więcej osób z nich korzysta doceniając ich działanie. Dlaczego? Ponieważ posiadają szerokie zastosowanie. Rollery możemy stosować po jak i przed treningiem lub w dzień nietreningowy. Służą do zapobiegania kontuzjom jak i likwidowania już istniejących.

Gdyby chwilę się zastanowić mało kto może wymienić akcesorium treningowe dorównujące wałką do automasażu. Niewiele osób zna produkty firmy Hyperice takie jak Hypervolt, Venom Belt lub elektrostymulatory PowerDot. To wszystko sprzęt mniej znany. Miejmy nadzieję że zmieni się to w niedługim czasie. Poza tym większość ćwiczących chce efektu „na już” i łatwości z korzystania ze sprzętu który za przystępną cenę będzie oferował wiele korzyści. Takim produktem bez wątpienia są przyssawki Rock Pods.

Czy Rock Pods jest produktem wartym naszej uwagi?

Doskonale wiemy że działanie polega na pracy z powięzią. Uzyskanie lepszego, większego zakresu ruchomości danego połączenia stawowego może polegać na rolowaniu okalających dany staw mięśni przez kilka minut. Wykonując dane ćwiczenie w sposóļ prawidłowy powinniśmy zaobserwować pozytywne działanie rolowania.

W mojej ocenie Rock Pods powstały w wyniku obserwacji. Doskonale wiemy że bańki czy innego rodzaju przyssawki nie są nowością. Jednak mogą się nią okazać na siłowni. Przyznasz mi rację że chyba nigdy w życiu nie spotkałeś/spotkałaś się z sytuacją by ktoś z założonymi bańkami wykonywał jakieś ćwiczenie. Poza tym z bańkami szklanymi lub plastikowymi które możemy spotkać w gabinecie fizjoterapeuty? To wydawałoby się trochę podejrzane i conajmniej dziwne.

A więc wracając do obserwacji, obserwacji producentów jak i moich można wysnuć proste wnioski. By wykonać zabieg rolowania potrzebujesz podłogi albo ściany lub osoby która będzie wykonywać za Ciebie rolowanie to znaczy przykładać no.: piłeczkę do mięśni Twoich pleców. Czy już domyślasz się do czego dążę? Dokładnie tak! Wykonując rolowanie nie masz takiej swobody ruchu jak w przypadku użycia przyssawek Rock Pods! Pod tym względem ten produkt po prostu jest genialny. Zero ograniczeń tylko Ty, Rock Pods i Twój ruch.

Jak każda firma Rock Tape chwali swój produkt. 

I słusznie! Bo jest się czym chwalić i komu wierzyć. Wierzyć w słowa reklamy czy też opisu samego produktu. Informacje zawarte na stronie firmy Rock Tape odnośnie przyssawek Rock Pods są jak najbardziej spójne z tym co otrzymujemy za cenę 279 PLN. Dla niektórych może wydawać się to dużo niemniej jednak należy pamiętać że jest to jednorazowa inwestycja w sprzęt który przy normalnym użytkowaniu będzie służył nam latami.

Co dokładnie o swoim produkcie mówi producent? 

W zestawie znajdziemy 8 przyssawek. Dokładnie tyle samo dużych co i małych (4 duże, 4 małe). Ich wykonanie jest solidne a same przyssawki są sygnowane logiem Rock Tape. Do zestawu dołączony jest bardzo wygodny i równie dobrze wykonany futerał. To dodatkowy plus biorąc pod uwagę fakt że przyssawki będziemy zabierać ze sobą na treningi. W tym przypadku nie musimy martwić się o ich transport i o to czy przypadkiem któraś z przyssawek się nie zawieruszy.

rock pods

Przyssawki bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wykonane są z silikonu spożywczego. Po użyciu w prosty sposób można je umyć wodą z mydłem. Ich aplikacja jest wyjątkowo prosta i polega na naciśnięciu/wciśnięciu górnej części przyssawki. Ich działanie dodatkowo opiera się na „pociąganiu” a nie „ślizganiu” po skórze co w pozytywny sposób działa na zaburzenia pracy powięzi.

Przykładowy schemat pracy z przyssawkami Rock Pods. 

W mojej pracy jako fizjoterapeuta czy trener personalny spotykam się z wieloma ograniczeniami ruchomości ciała moich pacjentów. Po kilku tygodniach stosowania przyssawek firmy Rock Tape śmiało mogę powiedzieć że działają i to bardzo dobrze. Niejednokrotnie uzyskałem zwiększenie zakresu ruchomości któregoś z segmentów ciała. Czy to grupy kulszowo-goleniowej czy ograniczeń wyprostu stawu łokciowego pracując z mięśniem dwugłowym ramienia.

Poprawę jakości ruchu i zwiększenie zakresu ruchomości stosując przyssawki możemy uzyskać na chwilę lub na trwałe. Wszystko zależy od wielkości deficytu ruchu. Stosując przyssawki 5-10 minut przed treningiem co jakiś czas zwiększymy okresowo zakresy ruchomości. Pracując z przyssawkami regularnie jesteśmy w stanie trwale polepszyć jakoś ruchu oraz zwiekszyć zakresy ruchomości.

Praca z taśmą tylną przy użyciu przyssawek Rock Pods. 

Jak wiemy taśma tylna przebiega przez cały tył naszego ciała. Rozpoczyna się na paluchu i rozcięgnie podeszwowym przchodząc przez cały tył ciała kończy się aż na wysokości oczodołu. Obserwując więc braki zakresu ruchomości czy błędną technikę przy ćwiczeniach typu przysiad lub martwy ciąg możemy podejrzewać zaburzenia pracy taśmy tylnej. Może być to okolica podudzia oraz odcinka lędźwiowego. Tutaj wszystko zależy od odpowiedniej formy diagnostyki.

ból pleców

Załóżmy że zaczynamy od pracy na wysokości kręgosłupa lędźwiowego ponieważ tak zaobserwowaliśmy zaburzenie pracy powięzi oraz nadmiernie napięte mięśnie. Na wyprostowanych plecach aplikujemy przyssawki. Następnie klient ma za zadanie wykonać ćwiczenie Jefferson curl (skłony tułowia na prostych nogach). To ćwiczenie będzie intensywnie rozciągać przestrzeń między przyssawkami jak i miejsce bezpośredniej aplikacji.

rock tape

Następnie możemy przejść do pracy z podudziem. Aplikując przyssawki na wysokości łydki zaczynamy wykonywać ruchu rozciągania poprzez wykonanie wysunięcia piszczeli względem stopy. Takie działanie również będzie przyczyniać się do rozluźnienia taśmy tylnej z tym że tym razem na wysokości podudzia. Stosując taki schemat działania przy użyciu przyssawek Rock Pods jesteśmy w stanie zwiększyć zakresy ruchomości.

Potrzebujesz profesjonalnej konsultacji trenerskiej? Skontaktuj się ze mną już dziś!