Trener indywidualny. Dlaczego warto z nim trenować?

Jako osoba początkująca warto skorzystać z usług trenera indywidualnego. 

Możliwe że dopiero zaczynasz swoją „przygodę” z trenowaniem. Możliwe też że w Twoim życiu był moment kiedy próbowałaś/łeś chodzić na zajęcia grupowe lub trenować samodzielnie. Dużo osób rezygnuje z takiej formy uczęszczania do fitness klubu. Dlaczego? Brak indywidualnej opieki, uczucie że nie do końca trenujesz w prawidłowy sposób potrafi zniechęcić.

Dodatkowo duża ilość sprzętu do ćwiczeń może wprowadzić Cię w stan zakłopotania. Nie wiesz do końca od czego zacząć. Jak powinna wyglądać rozgrzewka i sam trening. Czy trzeba się rozciągać? Co jeść po treningu? Kłopotliwych pytań jest o wiele, wiele więcej…Warto więć skonsultować się z osobą która zna odpowiedz na te wszystkie pytania. A tą osobą jest właśnie trener indywidualny. 

Trener indywidualny już od pierwszego spotkania, konsultacji analizuje Twoje potrzeby i cele. Opieka trenerska to coś więcej niż sam trening. Trenując z trenerem osobistym pozostajesz z nim w ciągłym, 24 godzinnym kontakcie.

Zalety trenowania z trenerem personalnym.

Zalet z trenowania z trenerem osobistym jest bardzo dużo. W dzisiejszym artykule postaram się wymienić tylko kilka najważniejszych. Czytając ten artykuł odpowiesz sobie na pytanie czy właśnie szukasz pomocy takiej osoby.

  1. Tak jak wcześniej wspomniałem masz ciągły kontakt z trenerem personalnym. W przypadku „zwykłego” trenowania na siłowni możesz jedynie skonsultować się w trakcie treningu z instruktorem siłowni. Jest to osoba w trakcie swojej zmiany dostępna dla każdego klubowicza. Możliwe że wskazówki instruktora okażą się niewystarczające. Możliwe że będziesz potrzebować więcej czasu aby nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń. Trenując z trenerem personalnym masz 100% pewności że cała uwaga będzie skupiona właśnie na Tobie.
  2. Zawsze indywidualny program treningowo-dietetyczny. Trener indywidualny powinien zawsze dobrać odpowiedni program treningowy właśnie do Twoich potrzeb. Identycznie jest z dietą. Jeśli wcześniej myślałaś/łeś że musisz jeść 5-6 posiłków dziennie i nie jeść po godzinie 18:00 to konsultacja z trenerem rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.
  3. Trening godzinowo dostosowany do Ciebie. Często nie możesz wyrwać się wcześniej z pracy. W przypadku zajęć grupowych grafik jest z góry ustalony. Treningi personalnego zawsze ustalasz indywidualnie. Mam tutaj na myśli miejsce oraz godzinę. To niewątpliwie olbrzymia wygoda jeśli trenuje się blisko domu i o odpowiedniej godzinie.
  4. Nie tylko poprawa kondycji czy budowa masy mięśniowej. Trener indywidualny to ktoś więcej niż osoba stricte od odchudzania czy budowania masy mięśniowej. Jeśli cierpisz z powodu bólu karku, kręgosłupa czy ramion to trening personalny jest idealnym rozwiązaniem. Bardzo często rozwiązaniem problemów bólowych jest ruch. A dokładniej? Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w celu wzmocnienia lub rozluźnienia mięśni. Działania takie jak przyjmowanie leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych będzie działać jedynie objawowo nie usuwając trwale przyczyny.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji treningowej. Napisz do mnie już dziś!NA