Trener personalny fizjoterapeuta. Poznaj idealne rozwiązanie.

trener personalny, fizjoterapeuta

Trener personalny fizjoterapeuta. Stwórz własny pakiet treningowo-fizjoterapeutyczny!

Trener personalny będący jednocześnie fizjoterapeutą! Tak! To idealne rozwiązanie. Już dziś możesz stworzyć własny pakiet treningowo-fizjoterapeutyczny. Jak to działa? Zapraszam do zapoznania się z artykułem. Uwierz że naprawdę warto!

Myśląc o podjęciu współpracy z trenerem personalnym przeglądasz wiele ofert.

 • Zależy Ci aby była to osoba wykształcona, posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży, ciesząca się wieloma pozytywnymi opiniami na temat swojej pracy.
 • Szukasz dobrej lokalizacji klubu w którym miałabyś/miałbyś trenować z Twoim przyszłym trenerem personalnym.
 • Pytasz o dostosowanie godzin treningów personalnych do Twojego trybu dnia/życia.
 • Chcesz aby treningi personalne były w „dobrej cenie”.
 • Chcesz czuć się komfortowo od samego początku. Potrzebujesz prawdziwego specjalisty!

Od teraz możesz łączyć TRENING PERSONALNY z sesjami FIZJOTERAPEUTYCZNYMI!

Jak to wygląda w praktyce? Kupując pakiet 10 TRENINGÓW PERSONALNYCH otrzymujesz jeden trening GRATIS! Koszt takiego pakietu to 1500 PLN. W trakcie realizowania takiego pakietu możesz dowolną ilość treningów zamienić na 40 minutową sesję fizjoterapeutyczną! Dla przykładu: Wykupując pakiet 10 spotkań plus 1 GRATIS możesz zdecydować się na 8 treningów i 3 sesje fizjoterapii! Oczywiście w dowolnej chwili możesz konfigurować swój pakiet. Co jeszcze? W cenie pakietu oferuję Ci wsparcie dietetyczne zupełnie za darmo! Ważność takiego pakietu trwa 6 tygodni.

 

Trener personalny będący fizjoterapeutą to bezpieczeństwo.

Dokładnie tak! Dlaczego tak uważam? Zatrzymajmy się na chwilę przy zawodzie FIZJOTERAPEUTY. Czym właściwie jest FIZJOTERAPIA i kim jest FIZJOTERAPEUTA?

 • FIZJOTERAPIA to nic innego jak działania mające na celu utrzymanie maksymalnej sprawności człowieka. A dokładniej jego aparatu ruchu i nie tylko! Śmiało można powiedzieć że działania z zakresu fizjoterapii dotyczą pracy z każdym układem ludzkiego ciała. Działania fizjoterapeutyczne mogą polegać na działaniach prewencyjnych, pre-rehabilitacyjnych jak i tych które mają na celu usprawnić daną osobę już po przebytym urazie lub kontuzji. Jak widzisz FIZJOTERAPIA to działania konieczne w walce z kontuzjami które dopiero się „rozwijają” jak i z tymi które wprowadziły już konkretne ograniczenia lub ból.
 • FIZJOTERAPEUTA to osoba posiadająca wyższe wykształcenie. Studia o kierunku FIZJOTERAPIA są studiami trwającymi 5 lat! W trakcie studiów FIZJOTERAPEUTA zdobywa wiedzę, doświadczenie jak i umiejętności w trakcie wielu zajęć takich jak: anatomia, biomechanika, kinezjologia, masaż, terapia manualna, biochemia, farmakologia, fizykoterapia itd. Biorąc pod uwagę tematykę poszczególnych zajęć przyszły FIZJOTERAPEUTA bierze udział w zajęciach na poszczególnych blokach szpitalnych pracując z pacjentami z oddziałów: neurologii, ortopedii, onkologii, pediatrii, kardiologii itp. 
 • Dodatkowo przyszły FIZJOTERAPEUTA w trakcie swoich studiów musi odbyć wiele godzin praktyk zawodowych w celu zdobycia odpowiednich umiejętności oraz wiedzy jak i doświadczenia oraz posiadać prawo wykonywania zawodu zgodnie z ustawą o zawodzie FIZJOTERAPEUTY.

Jak widzisz TRENER PERSONALNY będący FIZJOTERAPEUTĄ to nie osoba po „szybkim” lub „tanim” kursie trenerskim online…To osoba wykształcona która przechodziła przez wiele trudnych oraz rozbudowanych egzaminów tak by w przyszłości móc pomagać swoim przyszłym pacjentom. Teraz już wiesz że TRENER PERSONALNY który z wykształcenia jest FIZJOTERAPEUTĄ to zupełnie inna „liga” trenerska…

trener personalny

Fizjoterapeuta wie jak pomóc w walce z kontuzjami zarówno na siłowni jak i w gabinecie.

Wyobraź sobie sytuacje że cierpisz z powodu bólu kolana lub kręgosłupa. Mimo wszystko chcesz być aktywny/aktywna sportowo. Zależy Ci na tym by wymodelować sylwetkę, schudnąć lub zbudować masę mięśniową. Często przed przystąpieniem do treningu personalnego konieczna jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą. To jak najbardziej rozsądne biorąc pod uwagę to iż mówimy o Twoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Trenując ze mną wszystko masz w JEDNYM MIEJSCU! Wróćmy do wcześniejszego założenia a mianowicie bólu pleców lub bólu kolan. W trakcie sesji fizjoterapeutycznych zadbamy o to by w pełni rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie. W trakcie sesji treningowej wzmocnimy te które będą tego wymagać. Czasem sam TRENING PERSONALNY lub sesja FIZJOTERAPEUTYCZNA to za mało. Trzeba działać ze zdwojoną siłą. Należy połączyć fizjoterapię z treningiem personalnym. Od teraz możesz swobodnie korzystać z takiej możliwości.

Co jest kolejną zaletą takiego połączenia? To że wszystko masz w jednym miejscu. Fizjoterapię, trening personalny oraz wsparcie dietetyczne u jednej osoby w atrakcyjnej cenie! W trakcie treningów doskonale wiem jak wykonujesz poszczególne ćwiczenia, w trakcie sesji fizjoterapeutycznych także wiem z powodu jakiej kontuzji cierpisz lub co stanowi ograniczenie, pomagam Ci dostosować plan żywieniowy stricte pod Ciebie.

W jakich konkretnych sytuacjach mogę pomóc Ci treningowo i fizjoterapeutycznie?

 • ból szyi oraz karku, bóle głowy
 • ból ramion np.: zespół cieśni podbarkowej, uszkodzenie stożka rotatorów
 • odstające łopatki
 • wady postaw w tym plecy okrągłe oraz wklęsłe
 • zmiany skoliotyczne
 • bóle pochodzenia mięśniowego oraz kostno-stawowego
 • boczne przyparcie rzepki
 • zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego
 • kolano skoczka
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego…

Oraz wiele, wiele innych. O wszystkich wyżej wymienionych przeze mnie kontuzjach z którymi możemy walczyć zarówno na treningach personalnych jak i za pomocą fizjoterapii przeczytasz w zakładce „BLOG” lub czasopismach BODY CHALLENGE, FIZJOTERAPIA SPORTOWA dla których też piszę artykuły.

 

Wybieraj mądrze. Inwestując w treningi „oddajesz” swoje zdrowie w czyjeś ręce.

Pamiętaj! Poprzez źle dobrane ćwiczenia można trwale uszkodzić swoje ciało! Większość osób trenujących na siłowni wykonuje 95% ćwiczeń w nieprawidłowy sposób. Niestety ale taka jest prawda. Brak odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, bazowanie na błędnych opiniach. To wszystko przyczynia się do tego że w konsekwencji zamiast poprawy zdrowia ktoś łapie nikomu niepotrzebną kontuzję.

Trener personalny fizjoterapeuta to osoba która zna patogenezę poszczególnych urazów oraz kontuzji.

Decydując się na współpracę z trenerem personalnym już w trakcie wywiadu możesz zgłaszać niepokojące Cię objawy bólowe lub ograniczenia ruchomości. Dla przykładu posłużmy się bocznym przyparciem rzepki. Wcześniej próbowałeś/próbowałaś biegać, spacerować, trenować na siłowni. Niestety w trakcie wysiłku pojawią się ból który znacznie ogranicza ruchomość nogi. Co dalej?

Oczywiście w pierwszym etapie treningowym należy przeanalizować sylwetkę oraz kondycje k. dolnych. Następnie wprowadzić ćwiczenia rozluźniające o których wcześniej wspominałem jak i ćwiczenia wzmacniające. Dodatkowym elementem może być tutaj fizjoterapia lub uzupełnienie treningowe w formie „tejpowania” (oklejania danego segmentu ciała specjalną taśmą rehabilitacyjną). W ten oto sposób trwale pozbywasz się bólu i ograniczeń nie odpuszczając treningów personalnych.

trener personalny

Trening personalny z fizjoterapeutą to tylko ćwiczenia rehabilitacyjne? Przygotuj się na mocny wycisk!

Trening ze mną to naprawdę dobrze wykorzystany czas! Wszystkie treningi dobieram w sposób indywidualny uwzględniając personalne możliwości, kontuzje, preferencje. Trening z trenerem personalnym który jest fizjoterapeutą to nie tylko ćwiczenia rehabilitacyjne. Oczywiście będąc specjalistą w dziedzinie pracy z drugim człowiekiem a dokładniej specjalistą odpowiedzialnym za dobrą kondycję aparatu ruchu działania prewencyjne jak i już „lecznicze” są priorytetem. Dlaczego? Ponieważ źle działający/funkcjonujący aparat ruchu nie daje możliwości rozwoju.

Poza pracą jako trener personalny fizjoterapeuta od najmłodszych lat związany jestem ze sztukami walki. W trakcie moich treningów często wprowadzam elementy z karate, tajskiego boksu czy boksu tradycyjnego. To idealne urozmaicenie oraz intensyfikacja treningowa! Oczywiście to nie reguła. Metod treningowych jest cała masa a tak jak wcześniej wspomniałem trening zawsze dobierany jest w sposób indywidualny.

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojego FACEBOOK’a. Sprawdź moje VIDEO i zobacz jak sam trenuję. 

Jeśli mój artykuł Cię zainteresował i planujesz rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym trenerem personalnym napisz do mnie już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji treningowej!