Trening personalny na świeżym powietrzu! Korzystaj z lata.

trening na świeżym powietrzu

Trening personalny na świeżym powietrzu. Skorzystaj ze słonecznego lata.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Coraz wyższa temperatura powoduje że chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Spacery, jazda na rowerze, spotkania z przyjaciółmi. Każdy przy dobrej pogodzie chętnie wybiera „plener”. A gdyby to samo zrobić z treningiem?

No właśnie! Warto skorzystać z pięknej, słonecznej pogody i trenować na świeżym powietrzu z profesjonalnym trenerem personalnym. Długi dzień daje wiele możliwości! Już wcześnie rano w okresie letnim jest odpowiednia temperatura. Długość dnia daje też możliwość trenowania wieczorem o trochę późniejszych godzinach. Swoją drogą wiele obiektów sportowych typu orliki posiadają własne oświetlenie tak więc trening wieczorową porą nie będzie stanowić najmniejszego problemu!

Sprzęt wykorzystywany w trakcie treningu personalnego na świeżym powietrzu.

Możliwe że trening personalny kojarzy Ci się z dużą ilością profesjonalnego sprzętu treningowego który znajduje się na siłowni. Od dawna wiadomo że nie ma skuteczniejszej metody treningowej niż trening z ciężarem własnego ciała oraz trening z „wolnymi ciężarami” oraz akcesoriami treningowymi typu taśmy thera band, mini band, power band, odważniki kettlebell, taśmy TRX.

Reasumując jaki sprzęt jest potrzebny by przeprowadzić efektywny trening personalny na świeżym powietrzu?

 • Przede wszystkim mata treningowa. Bez znaczenia czy trening będzie się odbywał na Orliku czy na trawniku (np.: Pola Mokotowskie) potrzebujesz maty. To wszystko w trosce o komfort ćwiczeń np.: wykonywanie brzuszków lub ćwiczenia rozciągające.
 • Taśmy thera band, mini band oraz power band. Są to specjalne taśmy treningowe dające stałe napięcie mięśniowe. Tego rodzaju taśmy są wykorzystywane w trakcie treningów personalnych. Pozwalają dobrze „wyczuć” mięśnie a także modelują sylwetkę.
 • Odważnik kettlebell lub inne ciężarki typu hantle, gryf, obciążniki treningowe na kostki lub nadgarstki.
 • Drabinka koordynacyjna. Jest to specjalna drabinka przy użyciu której można przeprowadzić wiele skutecznych ćwiczeń koordynacyjno-wytrzymałościowych.
 • W zależności od Twoich zainteresowań oraz preferencji trening personalny ze mną może zawierać elementy boksu, karate, tajskiego boksu lub kick boxingu. Sam od wielu lat trenuję sztuki walki. By przeprowadzić taki trening potrzebujemy (z Twojej strony) zakupu rękawic bokserskich. Własne rękawice bokserskie to „must have” ze względów higienicznych. O resztę sprzętu typu tarcze nie musisz się martwić

I to właściwie tyle! Przyznasz że naprawdę mało. Tak naprawdę by przeprowadzić ciekawy, skuteczny trening personalny na świeżym powietrzu nie potrzebujemy żadnego sprzętu lub jego bardzo małej ilości!

Jak wygląda trening personalny na świeżym powietrzu?

Standardowo każda jednostka treningowa rozpoczyna się od dobrej rozgrzewki. Następnie część właściwa. Tutaj wybieramy indywidualnie dobrane ćwiczenia. Cel naszych treningów może być różny np.: odchudzanie, modelowanie sylwetki, budowanie masy mięśniowej, poprawa ogólnej sprawności. Wszystko zależy od tego jaki cel chcesz osiągnąć.

Przykładowy trening koncentrujący się na wymodelowaniu sylwetki oraz redukcji zapasowej tkanki tłuszczowej dla Pań:

 • Rozgrzewka 10 minut. W tym rozciąganie dynamiczne oraz przygotowanie ciała do części właściwej treningu.
 • Ćwiczenia na uda oraz pośladki: wykroki, przysiady, monster walk, ćwiczenia w klęku na pośladki wykonywane na czas lub ilość powtórzeń.
 • Zestaw ćwiczeń na brzuch oraz ramiona przy użyciu ciężarków.
 • Elementy treningu kondycyjnego.
 • Rozciąganie statyczne, rolowanie.

Przykładowy trening koncentrujący się na poprawie kondycji, budowie masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej dla Panów:

 • Tak jak w przypadku treningu dla Pań każdy trening rozpoczynamy od rozgrzewki w tym ćwiczenia z zakresu rozciągania dynamicznego.
 • W przypadku treningu dla Panów koncentrujemy się przede wszystkim na górnej części ciała. Trening będzie więc ukierunkowany na rozbudowę mięśni klatki piersiowej, ramiona, pleców.
 • Zestaw ćwiczeń na ramiona, barki, klatkę piersiową.
 • Ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe typu bieg bokserski z ciężarkami.
 • Elementy boksu np.: 5 rund „tarczowania” po 2 minuty.
 • Wykorzystanie drabinki koordynacyjnej w celu nauki „poruszania się na nogach” (element potrzebny w boksie).
 • Na koniec treningu zestaw ćwiczeń rozciągających.

Zestawów treningowych jest nieskończenie wiele. Wszystko zależy od Twojego celu treningowego. Jeśli interesuje Cię trening z profesjonalnym trenerem personalnym który z wykształcenia jest fizjoterapeutą a także sportowcem od wielu lat to moja oferta jest właśnie dla Ciebie!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji treningowej! Umów pierwszy trening personalny. Przekonaj się że naprawdę warto! Napisz do mnie juz dziś.